Spotify zapowiada duże zmiany

Na konferencji Spotify Stream On firma zapowiedziała nowe funkcje dla słuchaczy, usprawnienia dla twórców, kolejne serie podcastów i wejście na nowe rynki.  

Szwedzki serwis wkrótce wystartuje z nowym planem Spotify HiFi, oferującym wysoką jakość dźwięku. Usługa będzie droższa i zostanie wprowadzona w tym roku. Nie znamy jednak ceny ani terminu jej uruchomienia. Więcej szczegółów w nadchodzących tygodniach.

.

sprzedaż muzyki w internecie

.

Czy spotify HiFi wpłynie na sprzedaż muzyki w internecie?

Wybierając plan Spotify HiFi otrzymamy jakość porównywalną z płytami CD, a nie — jak dotychczas — maksymalnie 320 kbps – pisze Antyweb

To świetna wiadomość dla melomanów oraz audiofilów, których odrzucały materiały o jakości porównywalnej do plików MP3 – pisze Piotr Grabiec w Spider’s Web – Na początku pakiet Spotify HiFi będzie dostępny wyłącznie na wybranych rynkach. Nie wiemy jeszcze, czy wśród nich znajdzie się Polska, czy też będziemy musieli ustawić się w kolejce. Kolejnych informacji na ten temat spodziewamy się w nadchodzących tygodniach.

Z powyższych informacji można wywnioskować, że sprzedaż muzyki w internecie może mieć nieco inny charakter niż dotychczas. Bowiem tutaj decydujące znaczenie może mieć dostępność Spotify HiFi na danym rynku i koszty, z jakimi wiąże się dostęp do utworów w wysokiej jakości.

Spotify wprowadza Discovery Mode

Serwis planuje ekspansję na ponad 85 nowych rynków w Ameryce Południowej, Afryce, Azji i Europie Południowo-Wschodniej.

Firma zapowiedziała też usprawnienia dla reklamodawców, którzy poprzez Spotify Audience Network będą mogli nawiązywać lepszy kontakt ze słuchaczami.

Artystom serwis zaproponuje narzędzie Discovery Mode. Pozwoli ono wybrać utwory, które twórcy chcą promować na playlistach Discover Weekly (Odkryj w tym tygodniu), Release Radar (Radar premier) oraz  na playlistach tworzonych przez algorytmy.

Canvas, czyli zapętlone wizualizacje nie będa już tylko domeną wybranych twórców, ale staną się powszechne.

Fanom serwis wkrótce zaoferuje możliwość interakcji na żywo, łączenia audio i wideo.

Druga noga, czyli podcasty.

Serwis zapowiedział nowe podcasty, wśród nich, między innymi: seria “Renegades: Born in the USA”, czyli rozmowy Baracka Obamy i Bruce’a Springsteena, podcast LEAP oparty na projekcie ARRAY’s Law Enforcement Accountability Project (uruchomiony po śmierci George’a Floyda) i program stworzony we współpracy z braćmi Russo, reżyserami filmu “Avengers: Koniec gry”.

.Spotify HiFi

 

Powiązane artykuły

Jak zostać zauważonym w Spotify, gdzie pojawia się codziennie ponad 40 tysięcy utworów? Obecność na playliście to dopiero pierwszy – choć kluczowy – etap pracy nad promocją Twojej muzyki. Więcej w artykule

Spotify zwiększa dostęp do Canvas i dodaje nową kategorię w SoundBetter, by ułatwić współpracę muzykom i artystom sztuk wizualnych. Więcej informacji na naszym blogu

Szwedzki startup wciąż rozwija Spotify for Artists – bezpłatne narzędzie dla twórców, ich współpracowników, dystrybutorów i wytwórni. Dzięki S4A można między innymi zarządzać profilami, analizować dane i proponować utwory do playlist. Więcej w artykule