Spotify for Artists. Serwis rozwija narzędzia dla twórców

Szwedzki startup wciąż rozwija Spotify for Artists – bezpłatne narzędzie dla twórców, ich współpracowników, dystrybutorów i wytwórni. Dzięki S4A można między innymi zarządzać profilami, analizować dane i proponować utwory do playlist. 

Dążymy do tego, aby Spotify for Artists było miejscem, które pomoże lepiej zrozumieć odbiorców i przyczyni się do powiększenia bazy fanów. Zgodnie z duchem współpracy zobowiązaliśmy się do kwartalnych aktualizacji prac i udoskonaleń narzędzia Spotify for Artists – czytamy w komunikacie Spotify.

.

Spotify for Artists. Narzędzie dla twórców

.

W czwartym kwartale 2020 roku zespół S4A koncentruje się na poniższych działaniach:

1. Powiadomienia mailowe

Wkrótce pojawią się powiadomienia o dodaniu utworów do playlist, przypomnienia o nadchodzących premierach i miesięczne podsumowania słuchalności artystów w serwisie.

2. Eksport CSV

 Spotify doda narzędzie do eksportowania plików CSV dla dwóch najczęściej pobieranych wykresów w Analytics, dotyczących liczby streamów i wyników słuchalności w regionach.

3. Filtrowanie według krajów

Serwis wkrótce umożliwi filtrowanie odbiorców według poszczególnych krajów.

4. Playlist Pitching Tool

Spotify planuje dodać podgatunki muzyczne, a także pracuje nad usprawnieniami, które pozwolą edytorom dopasowywać utwory do playlist w bardziej efektywny sposób.

5. Profil Artysty

 Serwis pracuje nad udoskonaleniem opcji edycji profili artystów.

O terminach wprowadzenia zmian będziemy informować w kolejnych artykułach.

Teraz wszyscy razem

Minęły trzy lata od uruchomienia Spotify for Artists. W tym czasie widzieliśmy setki tysięcy artystów i ich współpracowników, którzy dzielą się ze światem niezwykłą muzyką, proponują utwory do playlist, korzystają z danych przy tworzeniu strategii wydawniczych i planowaniu tras koncertowych – pisze Spotify w informacji do partnerów – Uruchomiliśmy również Spotify Analytics, narzędzie dla dystrybutorów i wytwórni dające dostęp do danych i pozwalające na proponowanie utworów do playlist.

Spotify, obserwując działanie obu narzędzi uznało, że najbardziej efektywne i korzystne będzie skupienie artystów, ich managementu, wytwórni i dystrybutorów w jednym miejscu – z jednakowym dostępem do danych i możliwości marketingowych. Tym miejscem jest Spotify for Artists.

Spodziewamy się, że ta zmiana przyczyni się do skuteczniejszej współpracy między teamami, a przede wszystkim między artystami i wytwórniami – podkreśla Spotify.

Artykuły powiązane

Jak zostać zauważonym w Spotify, gdzie pojawia się codziennie ponad 40 tysięcy utworów? Przeczytaj artykuł

Spotify Promo Cards to nowy, atrakcyjny sposób udostępniania muzyki oraz podcastów w portalach społecznościowych.  Narzędzie jest dostępne dla twórców i fanów. Przeczytaj artykuł