Spotify stawia na rozwój Canvas

Spotify zwiększa dostęp do Canvas i dodaje nową kategorię w SoundBetter, by ułatwić współpracę muzykom i artystom sztuk wizualnych.

SoundBetter to niezwykłe miejsce, w którym można znaleźć współpracowników do projektów muzycznych, między innymi: wokalistów, producentów, muzyków sesyjnych, akustyków, dj-ów i inżynierów dźwięku.

.

Spotify rozwija Canvas - wizualizacje do utworów

.

Teraz, gdy Spotify for Artists rozszerza dostęp do Canvas – umożliwiając większej liczbie artystów tworzenie zapętlonych wizualizacji, SoundBetter dodaje nowa kategorię do specjalizacji dostępnych w portalu, czyli projektanta Canvas. Zamiast szukać w internecie grafika, który potrafi tworzyć zapętlone wizualizacje, wystarczy skorzystać z SoundBetter.

Oczywiście, SoundBetter nie zaprasza do współpracy wszystkich grafików, ale tylko takich którzy wiedzą, co „działa” (i co „nie działa’) w Spotify. Wśród zaproszonych artystów są między innymi WEWRKWKNDS (Billie Eilish, Zedd, Katy Perry), Ian Eager (Lil Tecca, Pop Smoke) i Blunt Action Studios (Bad Bunny, Blackbear).

To projektanci, których wybraliśmy ze względu na ich talent i dotychczasowe sukcesy w projektowaniu Canvas – czytamy na stronie Spotify for Artists.

Canvas to połączenie dźwięków i obrazów. Dla muzyków to możliwość wizualnego wyrażenia siebie, a dla słuchaczy – bogatszy odbiór muzyki.

Co ważne, Canvas, które stworzyliście do ilustracji muzyki w Spotify, możecie udostępnić również poza aplikacją. Gdy słuchacz udostępni Twój utwór w swojej relacji na Instagramie, zobaczy w tle Twoją Canvas – wraz ze szczegółami utworu i linkiem z zachętą do odtworzenia utworu w Spotify.

Dzięki tym kilkusekundowym, zapętlonym obrazom, które pojawiają się w opcji “Now Playing”, artyści zwiększają atrakcyjność nowych utworów i mogą zachęcić do powrotu do starszych wydań.

Spotify sprawdziło skuteczność dodawania Canvas do ścieżki dźwiękowej w wersji beta. Z testów wynika, że użytkownicy widzący wizualizację są bardziej skłonni do:

– kontynuowania słuchania (średnio + 5%),
– udostępnienia utworu (+ 145%),
– dodawania utworu do swoich playlist (20%),
– zapisania utworu (+ 1,4%),
– odwiedzenia profilu artysty (+ 9%).

Aby dowiedzieć się więcej o wizualizacjach Spotify, zasadach udostępniania treści i znaleźć inspirację dla swoich wizualizacji, przejdź do witryny

Aby dotrzeć do projektantów projektantów, przejdź do kategorii w SoundBetter.

 

Powiązane artykuły

Szwedzki startup wciąż rozwija Spotify for Artists – bezpłatne narzędzie dla twórców, ich współpracowników, dystrybutorów i wytwórni. Dzięki S4A można między innymi zarządzać profilami, analizować dane i proponować utwory do playlist. Więcej na naszym blogu.

Spotify Promo Cards to nowy, atrakcyjny sposób udostępniania muzyki oraz podcastów w portalach społecznościowych.  Narzędzie jest dostępne dla twórców i fanów. Więcej na naszym blogu.

Jak zostać zauważonym w Spotify, gdzie pojawia się codziennie ponad 40 tysięcy utworów? Uważa się, że popularność w serwisie gwarantuje trafienie na playlisty, ale to tylko część prawdy. Obecność na playliście Spotify to dopiero pierwszy – choć kluczowy – etap pracy nad promocją Twojej muzyki. Więcej na naszym blogu