YouTube Shorts. Krótkie filmy

YouTube Shorts to narzędzie, które pomaga nagrać krótkie filmy i dodać do nich kilka “gadżetów” takich jak muzyka, zmiana prędkości nagrania czy licznik czasu.

.

YouTube Shorts. Nowe narzędzie YouTube

.

Brzmi znajomo? Użytkownicy TikTok na pewno odnajdą się tu w mgnieniu oka i zauważą wiele podobieństw.

YouTube Shorts. Kilka faktów

  • Krótkie filmy mogą trwać do 60 sekund, ale serwis zachęca, by zmieścić się w 15 sekundach.
  • Filmy są widoczne na stronie głównej w sekcji Krótkie filmy/YouTube Shorts.
  • Film możesz nagrać bezpośrednio w aplikacji i skorzystać z funkcji kreatywnych, takich jak dodanie muzyki (bezpłatnie), zmiana prędkości filmu, nagrywanie bez użycia rąk czy automatyczne zatrzymanie nagrywania.

Krótkie filmy. Korzyści

  • Możesz dodać dowolny film, który już wcześniej był na Twoim kanale i dodać fragment, który trafia w punkt i zawiera przekaz zrozumiały w krótkim czasie.
  • Można dodać wideo, które normalnie nie mogłyby się znaleźć na kanale, bo na przykład było zbyt krótkie.
  • Player, w którym odtwarzamy krótkie filmy jest idealnym narzędziem do rozwijania kanału. Poza samym wideo, w oczy rzuca się nazwa kanału i wielki przycisk “Subskrybuj”. Widać więc, że nacisk jest położony na zwiększenie widoczności kanału (o ile taki kanał da serwisowi treści, które ludzie chcą oglądać).
  • Funkcja jest dostępna dla wszystkich. Nie ma wymaganej liczby subskrybentów i godzin oglądania treści na kanale.
  • Dzięki szerokiemu dostępowi kanały, które dopiero startują nie mają nic do stracenia, a mają takie same szanse jak więksi gracze.
  • W sekcji pojawiają się także filmy, które były w serwisie od lat i trwają do 60 sekund. Jest to więc nowe narzędzie do odkrywania treści sprzed lat.

Na treściach nie możesz zarabiać (przynajmniej na razie). Serwis nie mówi, że monetyzacja się tutaj pojawi, ale też temu nie zaprzecza.

Autor: Bartosz Zaborowski, Head of YouTube Operations

 

Powiązane artykuły

Na konferencji Spotify Stream On firma zapowiedziała nowe funkcje dla słuchaczy, usprawnienia dla twórców, kolejne serie podcastów i wejście na nowe rynki. Więcej w artykule na naszym blogu

Nowa wersja Analytics for Artists to pełny obraz popularności w serwisie, poszerzone informacje o widzach i statystyki interakcji z fanami. Narzędzie po raz pierwszy umożliwia dostęp do danych również poprzez aplikację mobilną YouTube Studio. Więcej na naszym blogu

Koronawirus pozbawił artystów możliwości koncertowania, źródła zarobków i kontaktu z fanami. W oczekiwaniu na powrót normalności, mamy  jednak portale społecznościowe, które umożliwiają organizację live stream. Więcej na naszym blogu