Analytics for Artists. YouTube rozbudowuje narzędzia dla twórców

Nowa wersja Analytics for Artists to pełny obraz popularności w serwisie, poszerzone informacje o widzach i statystyki interakcji z fanami. Narzędzie po raz pierwszy umożliwia dostęp do danych również poprzez aplikację mobilną YouTube Studio.

W naszym poście przybliżamy najważniejsze zmiany w Analytics for Artists i korzyści, które przyniosą twórcom.

Udoskonalone narzędzie YouTube zaprezentował na początku lipca. „Usługa będzie dostępna dla wszystkich oficjalnych kanałów artystów i zapewni dostęp do unikalnego zestawu funkcji, które dadzą twórcom (i ich współpracownikom) wiedzę potrzebną do tworzenia strategii wydawniczych i promocyjnych” – czytamy w komunikacie serwisu.

 

Analytics for Artists YouTube

Analytics for Artists. Najważniejsze udoskonalenia

„Total Reach” daje pełny obraz popularności w serwisie pokazując nie tylko wideo uploadowane przez artystów, ale również wszystkie filmy fanów związane z ich twórczością (covery, rekomendacje, „dance videos”, „lyrics videos” etc.). Funkcja „Total Reach” jest szczególnie pomocna w promowaniu reakcji i zaangażowania odbiorców.

„Song Detail” pokazuje wszystkie filmy w serwisie YT związane z jednym utworem. Przy okazji wprowadzenia nowych funkcji YouTube zwraca uwagę, że artyści z listy Top 1000 YT ponad 20 procent wyświetleń zawdzięczają filmom tworzonym przez fanów.

„Comprehensive and Actionable Data” pozwala na przegląd wyświetleń, kliknięć, danych demograficznych i zaangażowania fanów w czasie rzeczywistym..

Artyści uzyskują dostęp do nowych statystyk nie tylko na komputerze, ale również w aplikacji mobilnej YouTube Studio

„Nie możemy się doczekać, aż artyści i ich współpracownicy w pełni zrozumieją swoją globalną publiczność i siłę platformy YouTube. Włącz światła i zobacz, w którym kierunku zmierzasz. Masz teraz obraz swojej muzyki w YouTube” – powiedział Lyor Cohen, dyrektor  muzyczny serwisu.

To nie koniec dobrych wiadomości, ponieważ YouTube zapowiada dalsze  wzbogacanie narzędzia „Analytics for Artists” i nowe rozwiązania dla twórców. Będziemy o nich pisać w kolejnych postach.

Wprowadzenie do Analytics for Artists. Wskazówki

Jak zorganizować premierę w YouTube. Przeczytaj nasz poradnik