Jak promować klip w YouTube Premieres

Jakiś czas temu podpowiadaliśmy, jak przygotować się do transmisji online i pisaliśmy o trzech najpopularniejszych w Polsce platformach do live streamów: Facebook Live, Instagram Live i YouTube Premieres [tu możesz przeczytać ten artykuł].

Dziś przyglądamy się bliżej YouTube Premieres, ponieważ to narzędzie pozwala na monetyzację streamów i służy również do promocji teledysków. 

Najkrócej mówiąc, YouTube Premieres jest połączeniem tradycyjnego wideo YouTube i transmisji online. Pozwala uploadować wideo wcześniej (tak jak w przypadku innych filmów w YT) i daje równocześnie możliwość wyświetlania go w wersji live z opcją reakcji fanów i interakcji z nimi. Przypomina nieco telewizyjny show – przygotowany wcześniej, ale o określonej godzinie emitowany „na żywo”.

.

YouTube Premieres to doskonały sposób na promowanie teledysków poprzez oglądanie ich w realtime razem z fanami.

.
Odliczanie do premiery

Zanim rozpocznie się premiera Twojego filmu, powstaje strona wspólnego oglądania, na której jest widoczny tytuł, opis i miniaturka. Pod tym samym linkiem znajdzie się później premierowe wideo. 

Warto poinformować fanów o premierze poprzez stronę www, newsletter i social media. 

Fani mogą otrzymywać przypomnienia o zbliżającej się premierze ze strony wspólnego oglądania, a także rozpocząć komentowanie i rozmowy przed „godziną zero”. Koniecznie daj im znać, czy będziesz obecny na czacie w momencie premiery.

Twoi subskrybenci na YouTube, którzy zgodzą się na otrzymanie powiadomień, dostaną informacje o zbliżającej się premierze 30 minut przed jej startem. Kolejne powiadomienie wysyłane jest w momencie rozpoczęcia premiery. 

Uwaga: Wideo możesz uploadować wyłącznie przez komputer. Użytkownicy mogą natomiast oglądać premierę na wszystkich urządzeniach – smartfonach, tabletach, ekranach komputerów czy smart TV. 

Live

Odliczanie będzie widoczne przez pierwsze dwie minuty premiery, po ich upływie zacznie się wspólne oglądanie. W czasie premiery fani wciąż mogą komentować wideo, a Ilość aktualnych odbiorców streamu wyświetla się na bieżąco.

Na zakończenie

Pamiętaj o słowach kluczowych przy tworzeniu tytułu, tagów i opisu wideo. Po zakończeniu stream będzie dostępny na Twoim kanale zarchiwizowany jak inne filmy. Dlatego ważne jest, by zoptymalizować go w ten sam sposób. 

Odliczanie, które poprzedziło premierę, nie będzie widoczne w wideo zarchiwizowanym na Twoim kanale. 

Czat towarzyszący premierze będzie dostępny dla fanów, którzy chcą do niego wrócić. W każdej chwili możesz go wyłączyć. 

Czy YouTube Premieres to narzędzie trudne do realizacji? 

Wręcz przeciwnie.

W linku krótka instrukcja obsługi: https://support.google.com/youtube/answer/9080341