Tidal. Najwyższa jakość dźwięku

Tidal cały czas rozwija aplikację i zwiększa liczbę utworów w najwyższej jakości dźwięku. Jednym z głównych atutów serwisu jest technologia Master Quality Authenticated, która pozwala na kompresję muzyki bez utraty jakości.

MQA pod kierownictwem Boba Stuarta, który w tym roku został pierwszym inżynierem dźwięku z nagrodą Prince Philip Award (przyznawaną przez Królewską Akademię Inżynierii), oferuje pionierskie rozwiązania w zakresie cyfrowego kodowania dźwięku. MQA rozwiązuje też problem sprawiający, że po przekształceniu dźwięku analogowego w cyfrowy niektóre brzmienia słychać w nienaturalny sposób.

„Zwracając wielką uwagę na specyfikę dźwięku i sposób, w jaki go słyszymy, MQA przekazuje wszystkie niuanse utworu nagranego w studiu – powiedział twórca MQA, Bob Stuart.

„Subskrybenci serwisu mogą nie tylko słuchać muzyki dokładnie tak, jak nagrali ją ich ulubieni artyści, ale dzięki wprowadzonym przez nas innowacjom jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej” – dodał Tidal COO, Lior Gibon.

Zaufaj swoim uszom. W Tidal możesz usłyszeć nutę magii, która tak często gubi się poza studiem nagraniowym – reklamuje usługę serwis.

Tidal podkreśla, że liczba piosenek odsłuchiwanych w jakości MQA wzrosła w ciągu ubiegłego roku aż o 40 procent.

.

Tidal. Master Quality Authenticated

.

Tidal wprowadza także Radio Artysty i Radio Utworu oraz spersonalizowane playlisty z nowościami zawierające wyłącznie piosenki w jakości Masters.

Radio Artysty oraz Radio Utworu to zestawienia, które mogą przypaść do gustu użytkownikom słuchającym konkretnego utworu lub twórcy. Radio Utworu można uruchomić w czasie słuchania wybranej piosenki – wystarczy kliknąć w menu w prawym dolnym rogu ekranu i wybrać „Idź do radia utworu”. W przypadku twórców należy wybrać symbol Radia Artysty znajdujący się obok biografii w jego serwisowym profilu.

Więcej informacji o jakości dźwięku: TIDAL.com/sound-quality


Tidal w skrócie

Tidal jest drugim pod względem popularności muzycznym serwisem streamingowych w Polsce. Założony w 2014 roku przez szwedzko-norweską grupę Aspiro, w 2015 roku został przejęty przez Project Panther Ltd., której właścicielem jest amerykański raper Jay-Z. Serwis jest dostępny tylko w wersji płatnej i poza streamingiem umożliwia pobieranie utworów.

Serwis oferuje katalog 70 milionów utworów i ponad 250 tysięcy teledysków w jakości HD. W Tidalu dostępne są również wywiady wideo z artystami, koncerty na żywo i wydarzenia na wyłączność. Serwis tworzy również playlisty video dostosowane do słuchaczy.

 

Powiązane artykuły

Szwedzki startup wciąż rozwija Spotify for Artists – bezpłatne narzędzie dla twórców, ich współpracowników, dystrybutorów i wytwórni. Dzięki S4A można między innymi zarządzać profilami, analizować dane i proponować utwory do playlist.  Więcej informacji na naszym blogu

Dystrybucja cyfrowa jest wciąż niewystarczająco zrozumiała dla świata muzycznego. Independent Digital razem z partnerami z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji i Luksemburga rozpoczął realizację projektu, który ma na celu podniesienie poziomu wiedzy o dystrybucji cyfrowej wśród branży muzycznej i zwiększenie konkurencyjności europejskich muzyków. Projekt jest współfinansowany przez Program „Erasmus+“. Piszemy o tym na naszym blogu