Nowe narzędzie w Spotify for Artists

How to promote music? Czyli nowe możliwości Spotify for Artists

Szwedzki serwis wprowadza nowe narzędzie dla artystów i ich współpracowników. Administratorzy profilu w Spotify for Artists mogą akceptować i odrzucać prośby o dołączenie do teamu. Kilka miesięcy temu podobną aktualizację Spotify wprowadziło dla wytwórni.

Wcześniej nowe prośby o dołączenie do teamów na stronie https://artists.spotify.com/ były obsługiwane przez zespół wsparcia Spotify. Dla poprawy przejrzystość i zwiększenia uprawnień twórców, postanowiliśmy przekazać administratorom możliwość bezpośredniego zarządzania tym procesem – czytamy w komunikacie Spotify.

.

How to promote music

.

Aby odnieść się do próśb o dołączenie do teamu, administratorzy mogą przejść do zakładki „Manage Team” w Spotify for Artists. W tym miejscu zobaczą nazwę, rolę, adres e-mail i zespół, do którego wnioskodawca chce dołączyć.

Po zaakceptowaniu prośby o dołączenie do teamu artysty, nowy członek otrzyma email zapraszają go do zalogowania się w teamie na Spotify for Artists. Jeśli decyzja będzie odmowna, osoba, która chciała dołączyć do teamu również otrzyma e-mail. Spotify nie ujawnia informacji o administratorze profilu.

Prośby o dołączenie do teamu wygasają po siedmiu dniach.

Spotify for Artists – nie tylko dla artystów

Minęły ponad trzy lata od uruchomienia Spotify for Artists. W tym czasie widzieliśmy setki tysięcy artystów i ich współpracowników, którzy dzielą się ze światem niezwykłą muzyką, proponują utwory do playlist, korzystają z danych przy tworzeniu strategii wydawniczych i planowaniu tras koncertowych – pisze Spotify w informacji do partnerów – Uruchomiliśmy również Spotify Analytics, narzędzie dla dystrybutorów i wytwórni dające dostęp do danych i pozwalające na proponowanie utworów do playlist.

Spotify, obserwując działanie obu narzędzi uznało, że najbardziej efektywne i korzystne będzie skupienie artystów, ich managementu, wytwórni i dystrybutorów w jednym miejscu – z jednakowym dostępem do danych i możliwości marketingowych. Tym miejscem jest Spotify for Artists, które stanowi odpowiedź na często zadawane na całym świecie pytanie how to promote music?

Spotify for Artists. Narzędzie dla twórców

Powiązane artykuły

Jak zostać zauważonym w Spotify, gdzie pojawia się codziennie ponad 40 tysięcy utworów? Przeczytaj artykuł

Szwedzki serwis wkrótce wystartuje z nowym planem Spotify HiFi, oferującym wysoką jakość dźwięku. Usługa będzie droższa i zostanie wprowadzona w tym roku. Nie znamy jednak ceny ani terminu jej uruchomienia. Więcej szczegółów w nadchodzących tygodniach. Więcej na naszym blogu

Spotify Promo Cards to nowy, atrakcyjny sposób udostępniania muzyki oraz podcastów w portalach społecznościowych.  Narzędzie jest dostępne dla twórców i fanów. Przeczytaj artykuł