Dla mediów

Media o nas

Gazeta Prawna "Cyfrowy życia styl"

Lockdown pozbawił muzyków możliwości koncertowania - dla wielu najważniejszego źródła utrzymania, dla wszystkich bezpośredniej formy kontaktu z fanami. Z wypowiedzi epidemiologów i polityków można wnioskować, że na duże koncerty i festiwale poczekamy jeszcze kilka lub kilkanaście miesięcy. Całe życie muzyczne przeniosło się do serwisów streamingowych, portali społecznościowych i tradycyjnego radia. A jak w tym wszystkim odnalazł się słuchacz?

Czytaj więcej →

Music Ally o polskim rynku muzycznym

Music Ally, jeden z najciekawszych i najbardziej rzetelnych portali muzycznych na świecie poświęcił artykuł polskiemu rynkowi muzycznemu 2020 („Polish Market Insight”). Wśród rozmówców portalu znaleźli się między innymi: Marek Włodarczyk (CEO Independent Digital), Tony Duckworth (PIAS Poland & Eastern Europe) i Magdalena Jensen (współzałożycielka Chimes Agency).

Czytaj więcej →

Marta Górska w Independent Digital

Do zespołu cyfrowego dystrybutora muzycznego Independent Digital, firmy dostarczającej muzykę do platform muzycznych, dołączyła Marta Górska. W firmie zajmie się kontaktem z klientami, działaniami marketingowymi oraz wybranymi projektami.

Czytaj więcej →

Wirtualne Media "ID dystrybuuje muzykę w TikToku"

Dystrybutor treści cyfrowych Independent Digital podpisał umowę z serwisem społecznościowym TikTok na dostarczanie do serwisu muzyki swoich klientów. Umowa z serwisem przewiduje umieszczenie utworów w bibliotece audio, z której mogą korzystać tiktokerzy tworząc materiały wideo. Firma nie zdradza stawek wynagrodzeń dla twórców oraz jak długo będzie współpracować z platformą.

Czytaj więcej →

Anna Plaskota w Independent Digital

Anna Plaskota dołączyła do zespołu Independent Digital, cyfrowego dystrybutora muzyki niezależnych artystów. Poprzednio zarządzała m.in. wytwórnią "Prosto". W firmie zajmuje się operacyjnym zarządzaniem działem label management oraz współpracą z niezależnymi wytwórniami i artystami.

Czytaj więcej →

Gazeta Prawna "CD do muzeum techniki?"

Cyfrowa rewolucja przetacza się jak walec przez wszystkie dziedziny życia, nie omijając kultury i rozrywki. Coraz więcej treści odbieramy za pośrednictwem komputerów, laptopów, tabletów, a ostatnio przede wszystkim smartfonów. Trudno w to uwierzyć, ale do lamusa (gdzie od dawna leży kaseta magnetofonowa) może odejść również płyta CD. Jej miejsce zajmują serwisy streamingowe, które na naszych oczach stają się dominującym narzędziem odtwarzania muzyki.

Czytaj więcej →

Forbes. "Independent Digital rozgrzewają rynek cyfrowej muzyki"

Mieli być aktorami i nawet nieźle im szło. Ale zaczęli nagrywać śmieszne powitania dla klientów telekomów i tak rozkręcili swoją firmę Independent Digital, że dziś zarządzają na zlecenie wytwórni muzyką na platformach internetowych

Czytaj więcej →

Tak Brzmi Miasto. "Warsztat z Independent Digital"

EP-ka nagrana, teledysk nakręcony i co teraz? Zapytasz pewnie: jak i gdzie najlepiej umieszczać swoją muzykę w serwisach streamingowych? Jakich błędów nie popełniać, planując premierę na Youtube? Jak sprawić, aby moja muzyka była widoczna nie tylko w Polsce? Jak monetyzować muzykę w internecie? Przedstawiciele największego niezależnego cyfrowego dystrybutora muzyki, Independent Digital: Żenia Ivanova i Yossarian Malewski, odpowiedzą na te i inne pytania podczas warsztatu.

Czytaj więcej →

Puls Biznesu "Independent Digital idzie w świat"

Dystrybutor muzyki ma już biuro w Berlinie i szuka miejsca w USA oraz Azji. "Już w 2012 r. stwierdziliśmy, że nie możemy ograniczać się do działalności tylko na terytorium Polski. Brak ekspansji na rynki zagraniczne oznaczałby początek końca spółki" — mówi Andrzej Dąbrowski, współwłaściciel firmy Independent Digital.

Czytaj więcej →

Popruntheworld.pl "Jak dodać swoją muzykę do Spotify? (i nie tylko)"

Mało jednak kto wie (ja do tej grupy jeszcze niedawno się zaliczałem), że istnieją prężnie działające polskie firmy oferujące dystrybucję cyfrową. Jedną z takich firm jest polski Independent Digital, która „opiekuje się” muzyką ponad 500 partnerów, w niezależnych wytwórni takich jak Prosto Label, Asfalt records, Wielkie Joł, Polskie Radio czy Green Star (na pewno nie można im zarzucić braku różnorodności muzycznej). Stwierdzenie „opiekuje się” nie jest użyte przypadkowo – Indepentent Digital w przeciwieństwie do masowych automatów do przesyłania treści (Cd Baby, TuneCore etc.) „pracuje nad katalogiem” prezentując go np. edytorom playlist streamingowych.

Czytaj więcej →

Antyweb "Wystartował pierwszy w Polsce płatny kanał filmowy na YouTube"

"Mogłoby się wydawać, że po otwarciu się Netflixa na polski rynek już nikt nowy nie będzie chciał zaoferować kolejnej płatnej usługi oferującej dostęp do filmów w sieci. Tymczasem właśnie wystartowała Sala Kinowa Premium - pierwszy w Polsce płatny kanał filmowy na YouTube."

Czytaj więcej →

Masz pytania? Napisz do nas

Kontakt