Deezer. Wprowadzenie do serwisu.

W dzisiejszym artykule przybliżamy francuską platformę streamingową. Deezer powstał w 2007 roku. Dziś ma ponad 16 milionów użytkowników i jest obecnie czwartym pod względem ilości użytkowników serwisem streamingowym audio. Pierwsza trójka to Spotify, Apple Music i Amazon Music.

Spotify- Deezer, czyli ambitne początki

Deezer, podobnie jak Spotify, jest dziełem młodego przedsiębiorcy, Francuza Daniela Marhely. Po uruchomieniu w 2006 roku działał pod nazwą Blogmusik, a od 2007 jako Deezer. Do 2011 roku katalog serwisu liczył 8 milionów utworów, od tego czasu ich liczba wzrosła do 73 milionów. Firma podkreśla, że ma jeden z najbardziej zróżnicowanych międzynarodowych i lokalnych katalogów muzycznych na świecie.

Serwis koncentruje się na ważnych rynkach w Europie i Ameryce Łacińskiej. Jest dostępny w ponad 180 krajach na całym świecie. Kluczowe rynki Deezera to: Francja, Niemcy, Brazylia, Wielka Brytania, Kolumbia, Meksyk i USA. Serwis jest również obecny w Rosji, Europie Środkowej i Wschodniej, a także w Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie.

Deezer. Francuski serwis streamingowy

Magazyn „Rolling Stone” nazwał Deezera „największą usługą strumieniowania muzyki, o której nigdy nie słyszałeś” w profilu usługi opublikowanym w 2014 r., dwa lata przed wejściem serwisu na rynek amerykański.

Czym Deezer HIFI różni się od innych platform?

W 2014 r. serwis wprowadził przysyłanie muzyki w wysokiej rozdzielczości. Ten wyższy poziom subskrypcji (Deezer HIFI) umożliwia użytkownikom strumieniowe przesyłanie muzyki w formacie FLAC (16 bitów, 44,1 kHz), równym jakości dźwięku płyty CD. Pod tym względem serwis wyprzedził inne platformy streamingowe (w tym o miesiąc Tidala). Deezer udostępnia 95% swojego katalogu w wysokiej rozdzielczości.

Deezer czy Spotify?

Francuski serwis oferuje funkcję Flow, czyli funkcję uczenia się naszego gustu. Jeśli spodoba się nam piosenka, możemy kliknąć w serduszko. Serwis zapamięta nasze wybory i będzie proponować listę ulubionych numerów i utworów, które są do nich podobne. Serwis nagrywa też kameralne koncerty Deezer Sessions, oferuje również playlisty tworzone przez jego ekspertów muzycznych oraz wyświetlanie tekstu do utworów.

Dlaczego warto dystrybuować muzykę we francuskim serwisie?

Deezer premium jest niezwykle popularny w niektórych rejonach świata. W rodzimej Francji jest jedną z najczęściej używanych aplikacji mobilnych w grupie wiekowej od 15 do 34 lat, wyprzedzając nawet takie serwisy jak Google i Twitter.

Szybka aktualizacja biografii w Deezer for Creators

Dzięki Deezer for Creators możesz: zaktualizować swoją biografię (w wielu językach), dostosować zdjęcie profilowe, aktualizować status (maksymalnie 64 znaki), zamieścić link do swoich profili na Facebooku i Twitterze, zobaczyć statystyki, sprawdzić informacje o aktywności użytkowników.

Aplikacja mobilna ułatwia udostępnianie muzyki na wszystkich głównych platformach społecznościowych, w tym: Facebook, Messenger, Twitter, Instagram, Snapchat.

Czy słyszałeś kiedyś piosenkę i zapamiętałeś tylko kilka słów?

Deezer oferuje wyjątkowo funkcję „Search by Lyrics” która pozwala użytkownikom przeszukiwać bibliotekę serwisu za pomocą co najmniej czterech słów. Jest to zupełnie coś nowego czego nie umożliwia np. Spotify. Deezer wyróżnia się na polu intuicyjności obsługi, co zwiększa wyogdę korzystania przez staje się bardziej przystępny dla początkujących użytkowników.

Twórcy mogą dodać swoje teksty do serwisu za pomocą LyricFind – tej samej aplikacji, która wysyła teksty do kilku głównych platform strumieniowych.

Powiązane artykuły

Dźwięk przestrzenny w Apple Music jest już dostępny dla subskrybentów. Serwis streamingowy umożliwia słuchanie wybranych utworów w formacie Dolby Atmos. Więcej na naszym blogu.

Jak zostać zauważonym w Spotify, gdzie pojawia się codziennie ponad 40 tysięcy utworów? Uważa się, że popularność w serwisie gwarantuje trafienie na playlisty, ale to tylko część prawdy. Obecność na playliście Spotify to dopiero pierwszy – choć kluczowy – etap pracy nad promocją Twojej muzyki. Cały artykuł znajdziesz tutaj.