Gdzie znaleźć wartościowe piosenki i ciekawe audiobooki dla dziecka? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Treści dla dzieci w Internecie są dziś poszukiwane intensywniej niż przed pandemią.
Spotify dla dzieci, czyli muzyka przyjemna w odbiorze
Zeszłoroczne badania pokazały, że użytkownicy serwisów streamingowych zmienili sposób wyszukiwania muzyki. Wciąż najchętniej słuchamy tego, co znamy. Tu się nic nie zmienia. Zaczęliśmy jednak szukać nowości wpisując hasła, pod którymi spodziewamy się znaleźć odpowiedni utwór.
Rodzice najmłodszych dzieci nie szukają już tylko piosenek ze swojego dzieciństwa. Po pierwsze szukają nowej muzyki, po drugie stali się bardziej wybredni. Dlatego też wydawcy muzyki coraz częściej postrzegają rodziców jako klientów, o których warto zadbać.
2020 pokazał, jak ważne są treści dla dzieci dostępne w Internecie. W czasie pandemii muszą równocześnie zastąpić kino, teatr i koncert.
Serwisy streamingowe już od dawna miały w swojej ofercie zakładki z muzyką, filmami i audiobookami dla dzieci. W ostatnim czasie obserwujemy w nich znacznie większy ruch. Zdecydowanie przybywa wartościowych i różnorodnych treści. W serwisach streamingowych na profilach kuratorów znajdziemy już nie tylko bardziej oczywista playlista dla dzieci jak:„Dziecięce przeboje” (Spotify) czy „Wesoły Przedszkolak – piosenki dla dzieci” (Tidal), „Czarne Jagódki i inne dziecięce przeboje” (YouTube Music), ale też propozycje typu „Do auta z dzieckiem” (Spotify), „Piosenki do Zabawy dla niemowlaków”(Spotify), „Idziemy do Zoo – piosenki o zwierzątkach” (Youtube Music) „Karnawał – piosenki dla dzieci” (YouTube Music), czy wreszcie „Wiersze Tuwima dla dzieci” (Spotify).
W serwisach znajdziemy także całą gamę treści po angielsku, niemiecku, hiszpańsku i włosku. Coraz częściej znani artyści lub spadkobiercy ich praw autorskich tworzą składanki dla dzieci bazujące na piosenkach gwiazd np. „The Beatles for kids – Animals” (Spotify).
Autor: Marta Górska, Label Manager
Przeczytaj też
Na konferencji Spotify Stream On firma zapowiedziała nowe funkcje dla słuchaczy, usprawnienia dla twórców, kolejne serie podcastów i wejście na nowe rynki. Więcej w naszym artykule
Facebook zapowiada usunięcie przycisku “Lubię to” oraz licznika polubień z oficjalnych stron artystów, osób publicznych i marek. Serwis planuje również zmiany w layoucie i na osi czasu, a także wprowadzenie nowych narzędzi do kontaktu z fanami. Wkrótce najważniejszą statystyką ma być liczba osób obserwujących stronę. Więcej w naszym artykule