Music Masterclass. Program stypendialny

Wystartował program stypendialny Music Masterclass Fundacji Fabryki Norblina. To propozycja dla młodych muzyków na początku swojej drogi. Pięciu wybranych stypendystów uzyska wsparcie mentorskie od autorytetów polskiej sceny muzycznej.

Music Masterclass – o programie

To formuła stypendialna skierowana do młodych muzyków, którzy chcą rozwijać swoją karierę. Doskonała okazja dla artystów, którzy już wiele potrafią, ale napotykają na trudności w dotarciu do  publiczności.

W ramach programu wyłonionych zostanie pięciu stypendystów. Do udziału może zgłosić się  pełnoletni twórca lub zespół, który nie ma na koncie kontraktu i współpracy z wytwórnią muzyczną. Music Masterclass opiera swój koncept na czerpaniu wiedzy oraz inspiracji z relacji „Mistrz i Podopieczny”. Na każdego ze stypendystów czekają spotkania z siedmioma autorytetami. Role te zgodzili się objąć: Hania Rani – pianistka, wokalistka i kompozytorka, Natalia Przybysz – wokalistka i autorka tekstów, Adam Sztaba – kompozytor, dyrygent, producent muzyczny i aranżer, Marek Napiórkowski – gitarzysta i kompozytor jazzowy, Piotr Metz – jedna z najbardziej znanych postaci polskiego dziennikarstwa muzycznego, Kuba Badach – wokalista, muzyk, kompozytor i aranżer, a także Andrzej Smolik – multiinstrumentalista, kompozytor i producent muzyczny.

.

Music Masterclass - rusza porgram stupendialny

.

Wędka, nie ryba

Music Masterclass to kompendium wiedzy merytorycznej, praktycznej oraz artystycznej. Aby osiągnąć sukces, niezbędna jest determinacja. My dajemy najlepszy model wędki i uczymy technik jej zarzucania, od młodych twórców zależeć będzie, czy i jak ją wykorzystają. Do współpracy zaprosiliśmy Mistrzów o imponującym dorobku artystycznym i bogatym doświadczeniu. Konfrontacja zdolnych, kreatywnych muzyków, stojących dopiero przed wrotami do kariery z osobami funkcjonującymi w branży od lat, będzie dla stypendystów okazją do zweryfikowania ich drogi artystycznej i zderzenia świata marzeń z realną ścieżką, którą konsekwentnie chcą podążać – mówi Patrycja Słomczyńska, członek zarządu Fundacji Fabryki Norblina i pomysłodawczyni programu.

Zgłoszenia do Music Masterclass

Artyści mogą zgłaszać się przez stronę internetową musicmasterclass.pl do 21 lutego 2021. Następnie jury programu na przełomie lutego i marca wyłoni pięciu stypendystów. Wezmą oni udział w cyklu spotkań tematycznych dotyczących m.in.: prawa, psychologii, wizerunku, promocji, produkcji, tworzenia tekstów czy organizacji. Dzięki temu poznają, jak funkcjonuje branża w Polsce. Począwszy od kontaktów z mediami, przez kreację wizerunku, a skończywszy na prawnych aspektach współpracy z wytwórnią muzyczną czy managerami. Zgłębią także tajniki produkcji nagrań w studio oraz będą mieli okazję współpracować z doświadczonymi aranżerami i producentami. Tak przygotowani, w kwietniu spotkają się na indywidualnych warsztatach ze wszystkimi Mistrzami.

Music Masterclass ma na celu wprowadzić na rynek muzyczny wszechstronnie przygotowanych stypendystów. W trakcie trwania programu młodzi artyści pracować będą nad własnymi utworami. Najpierw skonsultują je z Mistrzami, a następnie nagrają i wyprodukują je z pomocą doświadczonych producentów w studio. Single, za pośrednictwem partnera programu – Independent Digital pojawią się między innymi w serwisie streamingowym TIDAL.

Stypendyści staną się także rezydentami Fabryki Norblina. Będą mogli prezentować swoją muzykę szerszej publiczności w ramach wydarzeń artystycznych w przestrzeni kompleksu.

Pomysłodawcą i fundatorem programu Music Masterclass jest Fundacja Fabryki Norblina,
a współorganizatorem The Art Makers. Patronami medialnymi wydarzenia są: Vogue Polska, Wyborcza.pl, Radio Nowy Świat, Onet.pl, CGM.pl oraz JazzSoul.pl.

Partnerami programu są TIDAL, Independent Digital oraz kancelaria prawna LSW.

Więcej informacji o programie na stronie: www.fundacjafabrykinorblina.pl

 

Polecany artykuł

Dystrybucja cyfrowa jest wciąż niewystarczająco zrozumiała dla świata muzycznego. Independent Digital razem z partnerami z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji i Luksemburga rozpoczął realizację projektu, który ma na celu podniesienie poziomu wiedzy o dystrybucji cyfrowej wśród branży muzycznej i zwiększenie konkurencyjności europejskich muzyków. Projekt jest współfinansowany przez Program „Erasmus+“. Więcej na naszym blogu