Spotify Analytics. Narzędzie dla twórców

Spotify Analytics to bezpłatne narzędzie, zapewniające wytwórniom i dystrybutorom dane i statystyki dotyczące streamingu. Dzięki nim łatwiej zrozumieć wydajność całego katalogu.

Czy Twoja wytwórnia korzysta ze Spotify Analytics?

Jeżeli muzyka Twojej wytwórni jest dystrybuowana w Spotify, możesz użyć Spotify Analytics, aby uzyskać dostęp do wielu funkcji, które nie są dostępne w Spotify For Artists. W tym między innymi danych na poziomie albumu, niestandardowych zakresów dat i eksportu CSV dla każdego wykresu. 15 maja Spotify ogłosiło, że w nadchodzących miesiącach będą przenosić wszystkie wytwórnie i dystrybutorów, którzy zarejestrowali się w Spotify Analytics, do swojego głównego produktu dla artystów – Spotify For Artists. Umożliwi to wszystkim pracującym nad katalogiem artystów pracę z tym samym zestawem danych i dostęp do narzędzi do zarządzania profilami. Pełną informację można znaleźć w ogłoszeniu tutaj.

Jak utworzyć nowe konto w Spotify Analytics?

Jeśli zarejestrowałeś się w usłudze Analytics, nie musisz nic robić w celu utworzenia nowego konta lub zgłoszenia profilu w Spotify for Artists; Spotify zajmie się tym za Ciebie. Ponadto w ciągu najbliższych tygodni otrzymasz wiadomość e-mail z następnymi krokami.

.

Spotify Analytics przykładowe playlisty w serwisie streamingowym

 

Aby zarejestrować się w Spotify Analytics…

…i uzyskać dostęp do katalogu, potrzebujesz konta Spotify, służbowego adresu e-mail (w tej samej domenie, co oficjalna strona wytwórni) i – jeśli jesteś pierwszą osobą w organizacji, która prosi o dostęp – identyfikatorów URI co najmniej 3 albumów lub utworów, które wcześniej dostarczyłeś do Spotify.

Aby rozpocząć, wejdź na analytics.spotify.com 

Zespół Independent Digital

 

O zmianach zachowań słuchaczy na Spotify piszemy w artykule “Spotify w czasie pandemii”