Pol’and’Rock Festival 2021

W tym roku Pol’and’Rock Festival nie tylko odbędzie się, ale odbędzie się w nowym miejscu. Festiwal przyjmie formę hybrydową. Dostępny będzie dla publiczności na miejscu i dla widzów w internecie. Fani muzyki, którzy zdobyli wejściówki na wydarzenie, spotkają się 29, 30 i 31 lipca na Lotnisku Makowice – Płoty (województwo zachodniopomorskie).  Independent Digital, który wspiera WOŚP w upowszechnianiu cyfrowych wydawnictw z Festiwalu, przygotował playlistę Pol’and’Rock Festival. Playlista  jest dostępna w Spotify, najpopularniejszym na świecie muzycznym serwisie streamingowym.

Pol’and’Rock Festival – nowa formuła

Po rocznej przerwie (w 2020 Festiwal był zrealizowany w podwarszawskim studiu telewizyjnym jako Najpiękniejsza Domówka Świata), Pol’and’Rock Festival wraca na łono natury. Wydarzenie będzie zorganizowane z najwyższą dbałością o zdrowie uczestników, co wiąże się nie tylko z testowaniem na COVID-19 wszystkich obecnych na miejscu, ale również m.in. z odpowiednim zabezpieczeniem terenu i zmianą lokalizacji, którą przez kilkanaście lat był Kostrzyn nad Odrą. Tegoroczną lokalizacją festiwalu jest byłe lotnisko w Makowicach (gmina Płoty, województwo zachodniopomorskie).

W tym roku w formie stacjonarnej uczestniczyć będzie mogła ograniczona liczba osób – posiadaczy zdobytych wcześniej specjalnych wejściówek, którzy będą partycypować w kosztach organizacji zabezpieczenia COVID-19. Tradycyjnie koszty organizacji festiwalu pokryją sponsorzy wydarzenia.

Pol'and"Rock Festival w nowym miejscu

Kto zagra?

To będzie wybuchowa mieszanka gatunków, pokoleń i osobowości. Na tegorocznym festiwalu zagrają między innymi: Renata Przemyk, „Raz Dwa Trzy”, Kasia Kowalska, Morgane JI (artystka łączy ze sobą muzyczne gatunki wywodzące się z Afryki, Azji, Indii i Europy), heavy metalowy „Black River”, folkowo-punkowa „Hańba”, legenda polskiego bluesa, czyli „Dżem”, poeci hip-hopu „Łona i Webber” oraz „VavaMuffin”.

Co więcej, po 19 latach od ostatniego występu na festiwalu, ponownie zagra Pidżama Porno! Zobaczymy również Dubioza Kolektiv (bałkańska i kosmopolityczna grupa z lekkością łącząca różne gatunki muzyczne).

Ponadto tradycyjnie odbędą się spotkania i warsztaty, wśród zaproszonych gości między innymi: Arkadiusz Jakubik, Radek Kotarski, Przemek Kossakowski i ekipa Down the Road.

Krótko mówiąc – będzie się działo.

Playlista Najpiękniejszego Festiwalu Świata

Przygotowana przez Independent Digital playlista odzwierciedla klimat tegorocznego festiwalu i zawiera zarówno utwory tegorocznych gości, jak i wieloletnich gwiazd Przystanku Woodstock i Pol’and’Rock Festival. Są tu utwory między innymi Dubiozy Kolektiv, Hańby, Kultu, Nocnego Kochanka czy Renaty Przemyk.

Link do playlisty: https://open.spotify.com/playlist/5B6gYkYoU2yOtNjIOTCHJm

Independent Digital we współpracy z WOŚP dostarcza również do serwisów streamingowych zapisy koncertów z Przystanku Woodstock oraz Pol’and’Rock Festival. W serwisach muzycznych są dostępne między innymi koncerty: Dżemu, Renaty Przemyk, Grubsona, Nocnego Kochanka, Comy, Agnieszki Chylińskiej, Majki Jeżowskiej, Happysad, Eneja, Elektrycznych Gitar i Indios Bravos.

Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock)

To największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych, organizowany od 1995 roku przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Independent Digital

To największy polski dystrybutor cyfrowy, który dostarcza muzykę niezależnych artystów i wytwórni do blisko 80 serwisów streamingowych i downloadowych w Polsce i na świecie. Independent Digital jest również pierwszym dystrybutorem w Europie Środkowej rekomendowanym przez Spotify (Recommended Distributor).

 

Przeczytaj również

Independent Digital to nowy lider cyfrowej dystrybucji w Polsce. Firma osiągnęła w 2020 roku przychód z cyfrowej dystrybucji muzyki w wysokości 47 044 850,25 złotych (wzrost o 36 procent w porównaniu z 2019 rokiem). Tym samym ID, założone przez Andrzeja Dąbrowskiego i Marka Włodarczyka wyprzedził e-Muzykę. Więcej na blogu

.

Program stypendialny dla młodych muzyków Music MasterClass Fundacji Fabryki Norblina wkracza w kolejną fazę. Spośród nadesłanych 413 zgłoszeń, jury wyłoniło sześciu stypendystów, którzy już wkrótce rozpoczną pierwszy etap działań – współpracę z mentorami merytorycznymi (m.in. Gabi Drzewiecka, Tomasz Ossoliński, Wojciech Olszak, Kamila Polit, mecenas Maciej Ślusarek). Kuratorami, którzy dodatkowo otoczą opieką wyłonionych artystów, zostali Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia oraz klub jazzowy Jassmine. Independent Digital jest partnerem programu. Więcej na blogu