Independent Digital na Reeperbahn Festival

Reeperbahn Festival to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń muzycznych. Od 15 lat jest platformą spotkań twórców i profesjonalistów niezależnej branży muzycznej. Festiwal odbywa się w Hamburgu, ale ma również swoje międzynarodowe edycje – w Nowym Jorku, Meksyku i Austin.

Tegoroczne spotkanie w Nowym Jorku odbyło się online, z udziałem Independent Digital.

 

Reeperbahn Festival in New York 2020. Online meeting


“Reeperbahn Festival” w NYC z roku na rok cieszył się coraz większym powodzeniem, przyciągając przedstawicieli branży muzycznej z całego świata.  Wydarzenie ze swoimi panelami dyskusyjnymi, sesjami networkingowymi i prezentacjami europejskich artystów stało się integralną częścią „Indie Week”, organizowanego przez American Association of Independent Music. Tak było w „normalnych czasach”, jednak określenie „normalne czasy” przestało obowiązywać w 2020 roku. „Reeperbahn” po raz pierwszy odbył się online
– napisali w oświadczeniu organizatorzy.

W tym roku w amerykańskiej edycji Festiwalu wzięło udział 29 uczestników z jedenastu krajów (Niemcy, Austria, Szwajcaria, Wielka Brytania, Holandia, Polska, Węgry, Norwegia, Dania, Rumunia, Portugalia). Byli to przedstawiciele wytwórni, managementu muzycznego, dystrybutorów cyfrowych i zarządców prawami autorskimi.

Program festiwalu był niezwykle bogaty. W ciągu czterech dni (15-18 czerwca) odbyły się liczne spotkania, panele, dyskusje grupowe i warsztaty. Dyskutowano o wyzwaniach i zagrożeniach dla dystrybucji cyfrowej w najbliższych 10 latach. Jednym z najważniejszych punktów programu był panel “Światowy streaming muzyki w czasach kryzysu – odporność, ryzyko i nadzieja”.

W tych trudnych czasach, które ujawniły kruchość branży muzycznej, wsparcie artystów i przedstawicieli branży muzycznej jest ważne jak nigdy dotąd. „Reeperbahn Festival” w Nowym Jorku umożliwił dzielenie się wiedzą między uczestnikami o różnym doświadczeniu zawodowym i kulturowym. Niespodziewanie, cyfrowe wydarzenie stało się wspaniałym sposobem nawiązać bardzo ludzki kontakt – podsumowała wydarzenie Żenia Ivanova, Senior Digital Marketing Manager w Independent Digital.

Więcej informacji o Reeperbahn Festival można znaleźć na stronie: https://international.reeperbahnfestival.com/en/index/

 

Zachęcamy też do lektury artykułu “Cyfrowa rewolucja. Serwisy streamingowe przejmują rynek”