Promowanie artystów w streamingach – Anna Plaskota o dystrybucji cyfrowej

Czy promowanie artystów w streamingach odbywa się wyłącznie na playlistach? Czy słyszeliście, że światowe przychody ze sprzedaży cyfrowej przewyższyły przychody ze sprzedaży płyt CD i winyli? Jak zaplanować premierę albumu w serwisach streamingowych?

Anna Plaskota w programie “Rap Backstage” odpowiada na pytania dziennikarzy Marcina Flinta i Krzysztofa Nowaka. Posłuchajcie rozmowy  na kanale YouTube Idę w Tango, przygotowanej we współpracy z portalem Rytmy.pl.

Ania mówi, że według prognoz streaming i branża muzyki cyfrowej wzrosną trzykrotnie do 2030 roku. Jest tu również o znaczeniu playlist edytorskich w serwisach streamingowych i promocji młodych raperów w YouTube.

W tym wywiadzie znajdziecie również odpowiedzi na pytania: Dlaczego warto regularnie publikować muzykę w serwisach streamingowych? Czy sampling grozi procesem o naruszenie praw autorskich? Dlaczego przed publikacją albumu warto wypuścić wcześniej kilka singli? Czym różni się cyfrowy dystrybutor od wydawcy? I po co wydawcom dystrybutorzy?

Promowanie muzyki w serwisach. Anna Plaskota odpowiada na pytania Marcina Flinta i Krzysztofa Nowaka.

Wytwórnia hip-hopowa w YouTube

Czy wiecie, że polskie wytwórnie hip-hopowe wyprzedziły pomysły YouTube na promocję muzyki?

.

.

IDĘWTANGO

to nowy element medialnego ekosystemu agencji Time For Friends, za pośrednictwem którego redakcje Muno.pl oraz Rytmy.pl prezentują treści w formatach wideo i audio.

Rap Backstage – format, w którym Marcin Flint i Krzysztof Nowak rozmawiają z artystami (t)rapowymi o kuchni ich karier, od sukcesów i porażek, przez plany i dochodzenie do kolejnych etapów działalności, aż po ciekawostki, promocję debiutantów i “odkuwaniu” weteranów.

Rytmy.pl

“Śledzimy miejskie akcje, łapiemy niezłe zajawki i dzielimy się dobrą muzyką. Chcesz wiedzieć, co ciekawego dzieje się w mieście, w necie i w świecie? Jara Cię street art, urban lifestyle i dobre dźwięki z najróżniejszych gatunków – od hip hopu, poprzez porządny mainstream, aż po ciekawą alternatywę?” – piszą autorzy portalu.

Przeczytaj również

Przybliżamy francuską platformę streamingową Deezer. Powstał w 2007 roku, a dziś ma ponad 16 milionów użytkowników. Więcej na naszym blogu.

Jak promować klip w YouTube Premieres. Więcej w artykule.

Independent Digital to nowy lider cyfrowej dystrybucji w Polsce. Więcej w artykule.