Arnaud Piette w Independent Digital

Do zespołu Independent Digital dołączył Arnaud Piette, który objął funkcję Head of Content for France. Arnaud będzie odpowiedzialny za pozyskiwanie klientów we Francji oraz krajach francuskojęzycznych, a swoje działania poprowadzi z paryskiego biura Independent Digital.

Arnaud Piette ma bardzo bogate doświadczenie zawodowe we francuskiej branży muzycznej. Pracował jako Business Developer w serwisie streamingowym Qobuz, odpowiadał za marketing cyfrowy w wytwórniach płytowych Decca Records i Universal Music Group oraz w niezależnej wytwórni płytowej i wydawnictwie Joyvox. Pracował również w Captain Wallet, usłudze marketingu mobilnego B2B. Arnaud ma także doświadczenie w tworzeniu kontentu i działaniach SEO.

Arnaud Piette w Independent Digital2

Ukończył studia prawnicze na Université Paris Nanterre, a następnie obronił tytuł magistra marketingu cyfrowego i zarządzania projektami w SKEMA Business School w Lille i Paryżu.

Muzyka odgrywa w jego życiu ogromną rolę. Od wczesnego dzieciństwa fascynował się różnymi odmianami rocka. Dziś interesują go przede wszystkim twórcy niezależni oraz stworzenie im możliwości odpowiedniej dystrybucji w serwisach streamingowych.

Arnaud chętnie pomaga również początkującym twórcom – zespołom Nau Mad oraz KMGB pomógł przygotować strategię działań w social mediach. Poza muzyką, ma kilka innych pasji, wśród nich piłkę nożną, rugby i trekking.

Bardzo się cieszę, że mogę rozpocząć swoją podróż w Independent Digital. Jestem przekonany, że francuscy artyści i wytwórnie będą tak samo jak ja uwiedzeni możliwością współpracy z Independent Digital – powiedział Arnaud.

Przeczytaj również

Do Independent Digital dołączyła Magda Sulma, która objęła stanowisko Head of Content UK. W firmie zajmuje się pozyskiwaniem klientów w UK i innych krajach anglosaskich. Więcej na naszym blogu

Do zespołu Independent Digital dołączył Paweł Żukowski, który objął stanowisko Deputy of International Head of Content. Paweł zajmie się pozyskiwaniem klientów w Polsce i za granicą. Więcej na naszym blogu